Subaru Plejady


XIII Zlot Plejad, Dźwirzyno (26-28 maja 2016)

Z ogromną przyjemnością i zarazem satysfakcją udostępniamy niniejszą stronę internetową oraz formularz zgłoszeniowy na trzynasty już Zlot Plejad. W tym roku zapraszamy Państwa do Dźwirzyna. Miejscowość położona jest 13 kilometrów od Kołobrzegu, między brzegiem Bałtyku a jeziorem Resko Przymorskie, nad cieśniną łączącą te wody - zwaną Kanałem Resko.

Zlot jest przedsięwzięciem skierowanym do klientów sieci Subaru Import Polska oraz miłośników marki. Już od dwunastu lat spotykamy się, aby wspólnie spędzić wiosenny długi weekend we wspaniałej rodzinnej atmosferze. Integracja naszych klientów oraz rzeszy fanów marki nie jest jedynym celem Zlotu. Od samego początku jedną z głównych idei przyświecających imprezie było zaprezentowanie naszym gościom pięknych i urokliwych zakątków Polski.

Podczas XIII Zlotu Plejad postanowiliśmy przybliżyć Państwu region Województwa zachodniopomorskiego. Głównym i niezaprzeczalnym atutem tego obszaru są wyjątkowe walory naturalne, z najbardziej znanymi piaszczystymi plażami wybrzeża Morza Bałtyckiego. Pomorze Zachodnie to piękne lasy i parki. Region to także akweny wodne – rzeki, jeziora, Zalew Szczeciński, które przyciągają miłośników takich dyscyplin jak żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing czy nurkowanie. Województwo zachodniopomorskie charakteryzuje ogromna ilość obiektów sakralnych: malutkie wiejskie kościółki i kapliczki oraz duże obiekty katedralne.

W zakładce baza noclegowa mogą zapoznać się Państwo z ofertą hotelową. Baza Zlotu znajdować się będzie w Hotelu Senator (Dźwirzyno). Pozostałe dwa Hotele to: Baltic Plaza oraz Diva Spa w Kołobrzegu.

Tradycyjnie Zlot rozpocznie się w Boże Ciało, które w tym roku wypada w 26 maja, a zakończy się 28 maja sobotnią imprezą wieczorną.

Dzień pierwszy to dzień administracyjny, podczas którego uczestnicy rejestrują się w Biurze Zlotu, oddają samochód na obowiązkowe badanie techniczne oraz przechodzą szkolenie z poprawnego odczytywania instrukcji zawartych w książkach drogowych.

Drugiego dnia z samego rana wszyscy wyjeżdżają na jedną z czterech wybranych tras (opis poniżej). Na każdej z nich na uczestników czeka całe mnóstwo ciekawych zadań, łamigłówek, prób sportowych i zręcznościowych, ale przede wszystkim przepięknych i bardzo ciekawych miejsc do zwiedzenia, czy też po prostu podziwiania. Późnym popołudniem wszystkie załogi powinny być już na mecie i dzielić się wrażeniami ze swoimi znajomymi.

Trzeci dzień Zlotu to drugi i ostatni dzień zmagań. Tym razem uczestnicy zgodnie z planem pojawiają się na mecie wczesnym popołudniem, aby móc jeszcze odpocząć, odświeżyć się i pojawić wieczorem na ogłoszeniu wyników, wręczeniu nagród i dyskotece, która kończy całe wydarzenie.

Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy cztery znane już rodzaje tras:
- „Turystyczno – Szosowa”, wiodąca niemal w całości drogami asfaltowymi, przeznaczona jest dla osób, które najbardziej cenią sobie turystyczne aspekty Zlotu Plejad. Nastawiona głównie na zwiedzanie regionu i mnogie atrakcje dodatkowe nie jest jednak pozbawiona prób sportowych wykonywanych samochodem by każdy turysta mógł choć przez chwilę poczuć się sportowcem. Jeżeli zatem niekoniecznie nastawiają się Państwo na intensywne sportowe emocje lecz po prostu na spokojne i bardzo ciekawe spędzenie długiego weekendu z rodziną sugerujemy wybór tej właśnie trasy.
- „Turystyczno – Terenowa” to kolejna trasa przygotowana z naciskiem na aspekty turystyczne, z tym że w dużej mierze prowadzi drogami nieutwardzonymi. To, oraz fakt, że zostanie ona dodatkowo urozmaicona kilkoma próbami offroadowymi eliminuje możliwość zapisania się na nią właścicieli innych samochodów niż Subaru XV, Subaru Forester czy Subaru Outback.
- „Terenowa” to kwintesencja tego, co offroadowcy lubią najbardziej. Grząskie drogi, strome podjazdy, rwąca rzeka, świadczą dobitnie o jej charakterze. Jest przewidziana głównie dla samochodów Subaru Forester.
- „Szosowa” to trasa dla osób, które chcą poczuć emocje najbliższe tym z prawdziwych odcinków rajdowych. Tutaj nie ma miejsca na błędy techniczne. O zwycięstwie mogą zdecydować nawet ułamki sekund. Zlot nie jest jednak imprezą typowo sportową w związku z tym ani na trasie terenowej ani na szosowej nie zabraknie zwiedzania, pozasamochodowych prób zręcznościowych czy innych ciekawych zadań.

Nie pozostaje nic innego jak tylko wybór preferowanej trasy, wypełnienie formularza zgłoszeniowego i oczekiwanie na nadejście weekendu, który mamy nadzieję na długo Państwo zapamiętają.


Do zobaczenia!