Subaru Plejady 2013


XII Zlot Plejad: Arłamów (4-7 czerwca 2015)

Z ogromną przyjemnością i zarazem satysfakcją udostępniamy niniejszą stronę internetową na dwunasty już Zlot Plejad. W tym roku zapraszamy Państwa do magicznego regionu jakim są Bieszczady, ale również do niesamowitego obiektu, w którym mieści się baza tegorocznej imprezy – Hotel Arłamów.

Zlot Plejad to coroczne, oficjalne spotkanie użytkowników oraz miłośników samochodów marki Subaru w Polsce. Jednym z podstawowych jego celów jest integracja środowiska „rodziny” Subaru oraz uzmysłowienie sobie, jak pięknymi i ciekawymi zakątkami usiany jest nasz kraj. I tak już od jedenastu lat spotykamy się w innej części Polski, aby wspólnie spędzić czerwcowy długi weekend.

W tym roku postanowiliśmy przybliżyć Państwu Bieszczady i gwarantujemy, że ten region to wiele więcej niż tylko krnąbrne, przedwcześnie przebudzone misie, czy też rozwiązująca nawet najbardziej tajemnicze sprawy straż graniczna. Zrobimy wszystko aby dwa dni spędzone na bieszczadzkich szlakach sprawiły, że poczujecie Państwo prawdziwy „nieokiełznany” charakter regionu. Niesamowite widoki na pokryte lasami wzniesienia, z których gdzieniegdzie unosi się dym pracujących retort to tylko początek przygody. Wprowadzimy Państwa w świat dzikich zwierząt, pokażemy zapierającą dech w piersiach zaporę nad Jeziorem Solińskim czy też omówimy działanie słynnej bieszczadzkiej kolei wąskotorowej. Poprzez wizytę w skansenie czy zabytkach sakralnych przybliżymy kulturę oraz zwyczaje ludności mieszkającej w regionie, a nawet odwiedzimy jedyną w Polsce Wioskę Fantasy. To tylko niektóre z czekających na zlotowych trasach atrakcji. Wszystkie powyższe, a także te, których celowo nie ujawniamy, w połączeniu z mnogością zaskakujących zadań sportowych, sprawnościowych, logicznych czy też intelektualnych sprawią, że przeżyjecie Państwo z nami niesamowitą przygodę.

Zachęcamy do zapoznania się w zakładce baza noclegowa z obiektem, który stanowił będzie w tym roku Bazę Zlotu. Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do kompleksu który spełnia wszystkie wymagania jakie może postawić organizator tak dużej imprezy a przy tym stanowi sam w sobie otoczoną przepięknymi krajobrazami perłę architektoniczną.

Poniższe informacje to przybliżenie przebiegu Zlotu Plejad dla osób, które do tej pory w nim nie uczestniczyły, ale także odświeżenie wiadomości dla tych z Państwa, którzy spędzali już kiedyś z nami czerwcowy długi weekend.

Tradycyjnie Zlot rozpocznie się w Boże Ciało, które w tym roku wypada w czwartek 4 czerwca, a zakończy się 6 czerwca sobotnią imprezą wieczorną.

Dzień pierwszy Zlotu to dzień administracyjny, podczas którego uczestnicy rejestrują się w Biurze Zlotu, oddają samochód na obowiązkowe badanie techniczne oraz przechodzą szkolenie z poprawnego odczytywania instrukcji zawartych w książkach drogowych.

Drugiego dnia z samego rana wszyscy wyjeżdżają na jedną z czterech wybranych tras (opis poniżej). Na każdej z nich na uczestników czeka całe mnóstwo ciekawych zadań, łamigłówek, prób sportowych i zręcznościowych, ale przede wszystkim przepiękne i bardzo ciekawe miejsca do zwiedzenia lub podziwiania. Jeżeli piloci dzień wcześniej uważnie słuchali instruktorów podczas szkolenia z odczytywania książek drogowych, według których pokonują zaplanowane trasy, to późnym popołudniem wszystkie załogi powinny być już na mecie i dzielić się wrażeniami ze swoimi znajomymi.

Trzeci dzień Zlotu to zarazem drugi i ostatni dzień zmagań. Tym razem uczestnicy zgodnie z planem pojawiają się na mecie wczesnym popołudniem, aby móc jeszcze odpocząć, odświeżyć i wieczorem pojawić się na ogłoszeniu wyników, wręczeniu nagród i dyskotece, która kończy całe wydarzenie.

Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy cztery znane już rodzaje tras:
- „Turystyczno – Szosowa” wiodąca niemal w całości drogami asfaltowymi, przeznaczona jest dla osób, które najbardziej cenią sobie turystyczne aspekty Zlotu Plejad. Nastawiona głównie na zwiedzanie regionu i mnogie dodatkowe atrakcje, nie jest jednak pozbawiona prób sportowych wykonywanych samochodem - by każdy turysta mógł choć przez chwilę poczuć się sportowcem. Jeżeli zatem niekoniecznie nastawiasz się na intensywne sportowe emocje lub po prostu chcesz spokojnie i bardzo ciekawie spędzić długi weekend z rodziną, sugerujemy wybór tej właśnie trasy.
- „Turystyczno – Terenowa” to kolejna trasa przygotowana z naciskiem na aspekty turystyczne, z tym że w dużej mierze prowadzi nieutwardzonymi drogami. Trasa dodatkowo urozmaicona zostanie kilkoma próbami offroadowymi co eliminuje możliwość zapisania się na nią właścicieli innych samochodów niż Subaru XV, Forester czy Outback.
- „Terenowa” to kwintesencja tego co offroadowcy lubią najbardziej. Grząskie drogi, strome podjazdy, rwąca rzeka, kamieniołomy, czy też trudno dostępne górskie stoki, dobitnie świadczą o jej charakterze. Na tę trasę zapraszamy tylko właścicieli Foresterów.
- „Szosowa” to trasa dla osób, które chcą poczuć emocje najbliższe tym z prawdziwych odcinków rajdowych. Tutaj nie ma miejsca na błędy techniczne. O zwycięstwie mogą zdecydować nawet ułamki sekund. Zlot nie jest imprezą typowo sportową w związku z czym ani na trasie Terenowej ani na Szosowej nie zabraknie zwiedzania, prób zręcznościowych, czy innych ciekawych zadań.

Do zobaczenia!