Subaru Plejady 2013

START

XI ZLOT PLEJAD: BESKIDY


Już XI raz otwieramy dla Państwa stronę internetową wraz z formularzem zgłoszeniowym kolejnej edycji Zlotu Plejad. Region do którego zapraszamy w tym roku określany jest: "siłą spokoju, siłą tradycji, siłą energii, siłą zdrowia i siłą źródeł". Wystartujemy więc ze źródeł Wisły, dodając do wymienionej listy siłę napędu marki Subaru.

Zlot Plejad to coroczne, oficjalne spotkanie użytkowników oraz miłośników samochodów marki Subaru w Polsce. Jednym z podstawowych jego celów jest integracja środowiska "rodziny" Subaru oraz uzmysłowienie Państwu, jak pięknymi i ciekawymi zakątkami usiany jest nasz kraj. Już od dziesięciu lat spotykamy się co roku w innym miejscu, aby wspólnie spędzić czerwcowy długi weekend.

Tradycyjnie Zlot rozpocznie się w Boże Ciało, które w tym roku wypada w czwartek 19 czerwca a zakończy się 21 czerwca sobotnią imprezą wieczorną.

Dzień pierwszy to dzień administracyjny, podczas którego uczestnicy rejestrują się w Biurze Zlotu, oddają samochód na obowiązkowe badanie techniczne oraz przechodzą szkolenie z poprawnego odczytywania instrukcji zawartych w książkach drogowych.

Drugiego dnia, z samego, rana wszyscy wyjeżdżają na jedną z czterech wybranych tras, których dokładny ops znajduje się poniżej. Na każdej z tras, na uczestników czeka całe mnóstwo ciekawych zadań, łamigłówek, prób sportowych i zręcznościowych ale przede wszystkim przepiękne i bardzo ciekawe miejsca do zwiedzenia czy też po prostu podziwiania. Jeżeli piloci dzień wcześniej uważnie słuchali instruktorów podczas szkolenia z odczytywania książek drogowych, według których pokonują zaplanowane trasy to późnym popołudniem wszystkie załogi powinny być już na mecie i dzielić się wrażeniami ze swoimi znajomymi.

Trzeci dzień Zlotu to zarazem drugi i ostatni dzień zmagań. Tym razem uczestnicy zgodnie z planem pojawiają się na mecie wczesnym popołudniem, aby móc jeszcze odpocząć, odświeżyć się i pojawić wieczorem na ogłoszeniu wyników, wręczeniu nagród i dyskotece - która kończy całą imprezę.

Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy cztery znane już rodzaje tras:

- "Turystyczno–Szosowa" wiodąca niemal w całości drogami asfaltowymi przeznaczona jest dla osób, które najbardziej cenią sobie turystyczne aspekty Zlotu Plejad. Nastawiona głównie na zwiedzanie regionu i mnogie atrakcje dodatkowe nie jest jednak pozbawiona prób sportowych wykonywanych samochodem by każdy turysta mógł choć przez chwilę poczuć się sportowcem. Jeżeli zatem niekoniecznie nastawiasz się na intensywne sportowe emocje lub po prostu chcesz spokojnie i bardzo ciekawie spędzić długi weekend z rodziną sugerujemy wybór tej właśnie trasy.

- "Turystyczno–Terenowa" to kolejna trasa przygotowana z naciskiem na aspekty turystyczne, natomiast istotna różnica polega na tym, że trasa ta w dużej mierze przebiega drogami nieutwardzonymi. Dodatkowo zostanie ona urozmaicona kilkoma próbami off-roadowymi: eliminuje to możliwość zapisania się na nią kierowców innych samochodów niż XV, Forester i Outback.

- "Terenowa" to kwintesencja tego co off-roadowcy lubią najbardziej. Grząskie drogi, strome podjazdy, rwąca rzeka, kamieniołomy czy też trudno dostępne górskie stoki świadczą dobitnie o jej charakterze. Wieść niesie, że w tym roku same odcinki dojazdowe mogą być bardzo wymagające. Na tą trasę zapraszamy tylko właścicieli Foresterów.

- "Szosowa" to trasa dla osób, które chcą poczuć emocje najbliższe tym z prawdziwych odcinków rajdowych. Tutaj nie ma miejsca na błędy techniczne. O zwycięstwie mogą zdecydować nawet ułamki sekund. Zlot nie jest jednak imprezą typowo sportową w związku z czym ani na trasie Terenowej ani na Szosowej nie zabraknie zwiedzania, prób zręcznościowych czy innych ciekawych zadań.

Miejscowość, w której spotykamy się tym razem, czyli Wisła, otwiera nam drzwi na region pełen znakomitych krajobrazów, wielowiecznej kultury i drapieżnych wyzwań. Postaramy się oczarować Państwa widokami z beskidzkich przełęczy, wprowadzimy klimat regionalnych zwyczajów i postawimy wyzwania godne najsłynniejszych polskich skoczków narciarskich. Znajdziecie się zatem na styku trzech krajów, poznacie zameczek prezydenta, określicie rozmiar największej na świecie koronki, staniecie oko w oko z drapieżnym ptakiem, by po chwili ochłonąć na "belce" startowej skoczni im. Adama Małysza. Baza Zlotu – Hotel Stok oddaje typowy góralski klimat: drewniane wiaty, karczmy i stok narciarski, z którego szczytu podziwiać można panoramę Beskidów.

Zlotowicze, niezależnie więc od tego którą z powyższych tras wybierzecie szykujcie swoje pojazdy i przybywajcie!

Z góralskimi pozdrowieniami,
Organizatorzy

LOKALIZACJA BAZY ZLOTU