Subaru Plejady 2013

WAŻNE
INFORMACJE

X Zlot Plejad - Konkurs Filmowy "Sony VAIO"

Drodzy Zlotowicze,

W związku z Konkursem Filmowym "Sony VAIO" organizowanym podczas X Zlotu Plejad zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w głosowaniu na otrzymane prace.

Konkursowe filmy dostępne są pod tym linkiem.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu, które trwa do 31 października 2013r.


WIECZÓR WSPOMNIEŃ

Drodzy Zlotowicze,

Jest to już X, a więc jubileuszowa edycja Zlotu Plejad. Z tej właśnie okazji na 30 maja (czwartek) na godz. 20:00 zaplanowaliśmy wieczorne spotkanie pod hasłem „Wieczór wspomnień”.

Uruchomiając "machinę czasu" postaramy się przenieść na chwilę lata wstecz, oglądając zdjęcia oraz krótkie filmiki. Przypomnimy sobie wspólnie najciekawsze, najzabawniejsze, może czasem nieco wzruszające fragmenty minionych Zlotów.

Plejady pozostawiały po sobie różne „ślady” - zużyte komplety opon, piach w komorze silnika, zagubione tablice rejestracyjne, zawiązywanie nowych znajomości podczas wspólnego wypychania samochodów z grząskiego błota, wieczorne spotkania skutkujące przyjaźniami, a nawet związkami na całe życie...

Zapraszamy do podzielenia się z nami własnymi wspomnieniami w formie zdjęć, filmików, opowieści (forma tej ostatniej dowolna ;) proza, siedmiozgłoskowiec, etc.). Z tej okazji na naszym Forum zostanie zamieszczony specjalny nowy wątek, na którym będzie można zamieszczać własne propozycje. Najlepsze z nich zostaną wyświetlone oraz nagrodzone podczas tego wieczornego spotkania.


SZKOLENIE TERENOWE - NA „MINUTĘ” PRZED STARTEM

X Zlot Plejad rusza co prawda dopiero za dwa miesiące, lecz my już wystartowaliśmy z jego przygotowaniami. Niniejszym chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych pokonaniem tegorocznej trasy terenowej do wzięcia udziału w krótkim szkoleniu, które odbędzie się dzień przed startem, a mianowicie w czwartek 30. maja o godzinie 10:30.

Szkolenie z jazdy w terenie przeprowadzone zostanie przez Dyrektora Subaru Import Polska – Witolda Rogalskiego. Ze startującymi podzieli się on cenną wiedzą na temat bezpiecznego i efektywnego pokonywania tras należących do grupy tych „bardziej off-roadowych”. Uczestnicy mini-kursu dowiedzą się zatem, jak poruszać się samochodem w terenie, na co zwracać uwagę i jakich błędów za wszelką cenę unikać, a najlepiej nie popełniać wcale ;)

Wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w szkoleniu, prosimy o zgłaszanie udziału na adres , a na miejsce imprezy zapraszamy oczywiście odpowiednio wcześniej. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że kursanci będą mogli liczyć na wcześniejszą rejestrację i badanie kontrolne.

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem „Klasyfikacja Zespołowa” powraca podczas X Zlotu Plejad. Załogi, które chcą stworzyć zespół i stanąć razem w szranki prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami, według których klasyfikacja będzie przebiegała.

Jako "Zespół" definiujemy minimum 3 a maksimum 8 załóg. Do finalnego wyniku Zespołu wliczają się 4 załogi, które osiągnęły najlepsze wyniki na którejkolwiek trasie, przy czym z jednej trasy mogą być liczone wyniki nie więcej niż 2 załóg (czyli np. 2 z trasy Szosowej - Wolnossącej, jedna z Turystycznej - Szosowej, jedna z Terenowej). W skład Zespołu może wchodzić jedna załoga dealerska (jest to jedyny przypadek, gdy załoga dealerska może brać udział w "normalnej" klasyfikacji). Zespoły mogą się zgłaszać jako Zespoły "niezależne", lub "dealerskie". Jako że kumoterstwo to nasza specjalność, Zespoły zgłaszające się pod oficjalną egidą swego dealera otrzymają w finalnej klasyfikacji 5% bonusu punktowego pod warunkiem, że dany dealer będzie obecny do zakończenia Zlotu. Poniższa tabela prezentuje ilość punktów przyznawaną za zajęcie poszczególnego miejsca na danej trasie:

Miejsce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Punkty 15 12 10 8 6 5 4 3 2 1

Rozważmy więc dla przykładu przypadek zespołu składającego się z 6 załóg. Trzy z nich startują na trasie Szosowej - Turbo, dwie na Terenowej i jedna na Turystycznej – Szosowej. Poszczególne załogi w Zespole zajęły następujące miejsca i uzyskały odpowiednie ilości punktów:

Załoga Wynik Punkty
Trasa Szosowa (turbo)
Załoga A 3. miejsce 10
Załoga B 7. miejsce 4
Załoga C 9. miejsce 2
Trasa Terenowa
Załoga D 1. miejsce 15
Załoga E 5. miejsce 6
Trasa Turystyczna-Szosowa
Załoga F 8. miejsce 3

Ponieważ do punktacji wliczamy maksymalnie 4 załogi wynik załóg „C” oraz „F” (najsłabsze wyniki) nie będzie liczony. W sumie 4 najlepsze załogi zdobyły dla Zespołu 35 punktów. Gdyby Zespół startował pod oficjalną egidą autoryzowanego dealera otrzymał by dodatkowo 5% bonusu czyli osiągnął by wynik 36,75 co po zaokrągleniu daje 37 punktów i z takim właśnie wynikiem konkurował by z pozostałymi Zespołami.

W zgłoszeniu Zespołu, który będzie startował pod egidą autoryzowanego dealera musi się znaleźć w odpowiednim miejscu pieczątka i podpis dealerea potwierdzający taki stan rzeczy.

Zgłoszenia mogą zostać dostarczone do Biura Zlotu w dniu rejestracji zawodników (30 maja) bądź też przesłane wcześniej mailowo na adres .

Poszczególne załogi zwycięskiego Zespołu oprócz pucharów otrzymają darmowe uczestnictwo w XI Zlocie Plejad dla kierowcy i pilota. Jest więc o co walczyć!

Formularz zgłoszeniowy do Klasyfikacji Zespołowej: »»» [PDF 1,5MB]

NOWY SPOSÓB PRZYDZIELANIA NUMERÓW STARTOWYCH

Informujemy, iż w tegorocznym formularzu zgłoszeniowym zaimplementowaliśmy nowe zasady dotyczące wybierania/przydzielania numerów startowych. Na każdej z tras przydzielona zostanie określona ilość numerów (Trasa Szosowa - 50, Trasa Terenowa - 25, Trasa Turystyczna Szosowa - 40, Trasa Turystyczna Terenowa – 40) spośród których będzie można dokonać wyboru. Po wyczerpaniu założonej puli każdej kolejnej zgłaszającej się załodze przydzielony zostanie automatycznie kolejny wolny numer. Przykładowo po wyczerpaniu się numerów na Trasie Terenowej nowo zgłaszające się załogi będą automatycznie otrzymywały numery 26, 27, 28, itd.

BON RABATOWY NA USŁUGI ASO SUBARU

Przed przyjazdem na tegoroczny Zlot Plejad warto poddać swoje Subaru przeglądowi i obsłudze. Zachęcamy, aby uczynić to w jednym z naszych ASO Subaru. Jeśli takie zlecenie zostanie wykonane pomiędzy 2 kwietnia a 29 maja oraz przy zapłacie podacie hasło „Plejady”, otrzymacie bon rabatowy uprawniający do otrzymania zniżki przy kolejnej usłudze!

Zlotowicze, którzy prześlą nam skany faktur potwierdzających wykonanie w 2013 roku (w ASO Subaru) prac serwisowych na kwotę powyżej 600 zł netto, otrzymają od nas na Zlocie bon rabatowy o wartości 150 zł. Warunkiem jest, aby samochód ten uczestniczył w Zlocie. Bon rabatowy będzie można zrealizować w ASO przy zapłacie za kolejne prace serwisowe w tym samochodzie (pod warunkiem, że jednorazowa opłata za zlecone prace przewyższy wartość 600 zł netto).