Zlot Plejad

HOME

Aktualizacja: IX edycja Zlotu Plejad pokrywa się z EURO 2012, będącym jednym z równie ważnych wydarzeń sportowych tego roku. Ponieważ nie chcemy stawiać Państwa przed trudnym wyborem :) postanowiliśmy, że w Hotelu Wodnik zostanie przeprowadzona relacja na żywo z meczu otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

    Tradycyjnie już 1 kwietnia (bez żadnych żartów z tym związanych) uruchamiamy stronę internetową tegorocznego IX Zlotu Plejad. Dla tych z Państwa, którzy czas odmierzają kolejnymi zlotami mam dobrą wiadomość, otóż w tym roku zabawę zaczynamy 16 dni wcześniej niż w ubiegłym a mianowicie już 7 czerwca. Wtajemniczeni wiedzą oczywiście, że wynika to z kolejnej tradycji, a mianowicie rozpoczynania Zlotu w Boże Ciało, które w tym roku wypada po prostu wcześniej :)

Tegoroczna edycja będzie już dziewiątą odsłoną imprezy, przeznaczonej dla miłośników marki Subaru, odbywającej się co roku w innym regionie naszego kraju. Tym razem konwój aut japońskiej marki uda się do województwa łódzkiego. Bazą imprezy będzie malowniczo położony nad jeziorem Hotel Wodnik w miejscowości Słok koło Bełchatowa, nieopodal którego znajduje się największe w Polsce zagłębie paliwowo-energetyczne, w skład którego wchodzą kopalnia węgla brunatnego Bełchatów oraz elektrownia Bełchatów.

Trasy Zlotu Plejad obejmą między innymi Łódź, siedzibę władz województwa, której historia sięga XIV wieku. Miasto, trzecie w naszym kraju pod względem liczby ludności, jest zarówno ośrodkiem przemysłowym, jak i kulturalnym. Słynie także z zabytkowej architektury, zarówno sakralnej, rezydencjonalnej czy przemysłowej. Jednak celem dziewiątej edycji Zlotu Plejad nie będzie wyłącznie turystyka oraz zwiedzanie kolejnych regionów Polski ale tradycyjnie także wiele sportowych wrażeń, wyzwolonych podczas rywalizacji w duchu fair play.

Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa wiele nowości i niespodzianek, o których pisać nie będziemy, gdyż zepsulibyśmy całą zabawę :) To o czym powiedzieć możemy to zupełnie nowa trasa, którą przygotowujemy w tym roku. Aby pomóc w wyborze odpowiedniej trasy zamieszczamy krótką charakterystykę każdej z nich:

- „Turystyczna – Szosowa” to dokładnie ten sam charakter trasy, który w latach ubiegłych krył się pod nazwą „Turystyczna”. Rodzinny weekend, zwiedzanie, widoki, gry, zabawy oraz odrobina emocji to chyba najlepiej opisujące tę trasę słowa.
- „Turystyczna – Terenowa” to zupełna nowość przygotowana aby jak najlepiej odkryć możliwości samochodów takich jak Outback, czy wchodzący właśnie na rynek model XV. Połączenie elementów trasy turystycznej oraz terenowej, które dostarczy zupełnie nowych emocji.
- „Terenowa” – Forester, offroad, błoto, piasek, adrenalina. Nic dodać, nic ująć.
- „Szosowa” – na tej trasie główną rolę grać będą sekundy, a w zasadzie jak najmniejsza ich ilość na stoperze sędziego po przejechaniu próby :)

Każda z tras zawiera elementy poznawania regionu oraz wiele atrakcji charakterystycznych dla Zlotu Plejad. Niezależnie od wybranej specyfiki gwarantujemy niezapomnianą zabawę w jedynej w swoim rodzaju atmosferze.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody! Chętnych zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Harmonogram IX Zlotu Plejad
Wszystkie poniższe działania odbywają się w Bazie Zlotu (Hotel Wodnik).

Czwartek, 7 czerwca:
- 10.00 otwarcie Biura Zlotu i Sklepu Subaru - przyjazd uczestników, odbiór numerów startowych, wydawanie wyprawek, zakwaterowanie w wybranych hotelach
- 10.30 rozpoczęcie badania technicznego samochodów
- 19.00 zamknięcie Biura Zlotu
- 19.30 zakończenie badania technicznego samochodów
- 20.00 szkolenie dla pilotów
- ok. 21.00 publikacja listy startowej

Piątek, 8 czerwca:
- 8.00 otwarcie Biura Zlotu i Sklepu Subaru
- 8.00 start pierwszej załogi
- ok. 16.00 pierwsza załoga na mecie
- 20.00 zamknięcie Biura Zlotu
- ok. 21.00 publikacja listy startowej drugiego dnia

Sobota, 9 czerwca:
- 8.00 otwarcie Biura Zlotu i Sklepu Subaru
- 8.00 start pierwszej załogi
- ok. 15.00 pierwsza załoga na mecie
- 18.00 zamknięcie Biura Zlotu
- 20.00 rozpoczęcie części wieczornej Zlotu - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz nocna biesiada do białego rana :)

Niedziela, 10 czerwca:
- wykwaterowanie z hoteli