Subaru Plejady 2009

HOME

Komunikat dotyczący punktowania prób i zadań na trasie terenowej i szosowej
Komunikat dotyczący punktowania prób i zadań na trasie turystycznej

   Wiosna jest jak wiadomo czasem odrodzenia. Przyroda budzi się ze snu zimowego wypełniając soczystą zielenią otaczający nas świat. Jest to też okres, w którym myśli pewnej niebywale pozytywnej grupy ludzi zaczynają się intensywnie koncentrować wokół długo wyczekiwanego wydarzenia. Zdarzenie, które zagościło już na stałe w kalendarzu wielu osób to oczywiście Zlot Plejad :)

   Już od siedmiu lat spotykamy się aby wspólnie spędzić czerwcowy długi weekend. Rokrocznie czeka na Państwa ogromna ilość dobrej zabawy, ciekawe wyzwania oraz odrobina adrenaliny a wszystko to we wspaniałej rodzinnej atmosferze. Integracja posiadaczy i miłośników Subaru nie jest jak wiadomo jedynym celem Zlotu. Bardzo ważne jest także uzmysłowienie wszystkim zgodnie z hasłem "cudze chwalicie a swego nie znacie" jakimi wspaniałymi miejscami usiany jest nasz kraj. Zgodnie z tą myślą bawiliśmy się już wspólnie w takich regionach jak Jura Krakowsko-Częstochowska, Beskid Niski, Kaszuby, Podlasie, Sudety, Mazury oraz Góry Świętokrzyskie. W tym roku odkrywać będziemy okolice Zielonej Góry. Tradycją jest rozpoczęcie imprezy w Boże Ciało. I tym razem nie będzie niespodzianki. Zlot odbędzie się w dniach 23-26 czerwca a na bazę wybraliśmy hotel Bukowy Dworek znajdujący się w miejscowości Gronów położonej około 60 km na północ od Zielonej Góry, której Prezydent objął patronatem naszą imprezę.

   Niespodzianek nie zabraknie natomiast podczas samej zabawy :) Jak co roku dajemy Państwu możliwość wyboru jednej z trzech starannie przygotowanych tras. Miłośnicy szybkiej jazdy czy technicznego pokonywania ciasnych zakrętów wybiorą z pewnością trasę szosową pełną prób sportowych przewidzianych właśnie dla nich. Osoby, u których adrenalina uwalnia się w momencie przejeżdżania przez bród pełen wody, wjazdu na strome wzniesienie czy przejazdu przez wypełnioną koleinami grząską dróżkę zapewne wybiorą trasę terenową. Dla pozostałych, szukających mniej ekstremalnych wrażeń, rodzin z dziećmi bądź po prostu chcących poznać jak najlepiej uroki województwa lubuskiego idealna będzie trasa turystyczna. Współorganizująca Zlot firma Schnug Polska sp. z o.o. zatroszczyła się aby podczas zmagań napotkali Państwo wiele wyzwań i atrakcji niezależnie od dokonanego wyboru. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

   Nie zabraknie także atrakcji dodatkowych takich jak na przykład stający się powoli naszą wspólną tradycją konkurs fotograficzny Nikona. Podobnie do lat poprzednich i tym razem będą Państwo mogli wykazać się umiejętnościami wychwycenia i utrwalenia wyjątkowych chwil w kategoriach: krajobrazy, zabytki, ludzie, Zlot.

   Wspólnie z firmą Sony VAIO przygotowujemy też nowe wyzwania. Na ten moment możemy tylko powiedzieć, że wskazane jest zaopatrzenie się na Zlot w sprzęt rejestrujący obrazy ruchome :)

   Tych z Państwa, którzy się jeszcze nie zarejestrowali zapraszamy do przejścia do formularza zgłoszeniowego.

   Życzymy aby wiosenny powiew świeżości zagościł w Waszych sercach :)

Do zobaczenia na Zlocie!

Harmonogram VIII Zlotu Plejad
Wszystkie poniższe punkty odbywają się w Bazie Zlotu (Hotel Bukowy Dworek).
Czwartek, 23 czerwiec:
- 10.00 otwarcie Biura Zlotu i Sklepu Subaru - przyjazd uczestników, odbiór numerów startowych, wydawanie wyprawek, zakwaterowanie w wybranych hotelach
- 10.30 rozpoczęcie badania technicznego samochodów
- 19.00 zamknięcie Biura Zlotu
- 19.30 zakończenie badania technicznego samochodów
- 20.00 szkolenie dla pilotów
- ok. 21.00 publikacja listy startowej

Piątek, 24 czerwiec:
- 8.00 otwarcie Biura Zlotu i Sklepu Subaru
- 9.00 start pierwszej załogi
- ok. 17.00 pierwsza załoga na mecie
- 20.00 zamknięcie Biura Zlotu
- ok. 21.00 publikacja listy startowej drugiego dnia

Sobota, 25 czerwiec:
- 8.00 otwarcie Biura Zlotu i Sklepu Subaru
- 9.00 start pierwszej załogi
- ok. 15.00 pierwsza załoga na mecie
- 18.00 zamknięcie Biura Zlotu
- 20.00 rozpoczęcie części wieczornej Zlotu - ogłoszenie wyników prób zlotowych, Konkursu Nikona, rozdanie nagród oraz nocna biesiada do białego rana

Niedziela, 26 czerwiec:
- wykwaterowanie z hoteli