Subaru Plejady 2009
HOME | WYNIKI | BAZA NOCLEGOWA | PARTNERZY | Lista zgłoszeń została zamknięta | KONTAKT

HOME

   Wraz z pierwszymi oznakami wiosny, przebudzeniem po zimowych chłodach pragniemy gorąco zachęcić Państwa do udziału w kolejnej, siódmej już edycji Zlotu Plejad. Spotkanie, które na stałe zagościło już w kalendarzu znacznej rzeszy użytkowników i miłośników samochodów Subaru, w tym roku planowane jest w dniach 3-6 czerwca. Subaru Import Polska, wspólnie ze Szkołą Jazdy Subaru, tym razem zaprasza na teren województwa świętokrzyskiego.

   Zgodnie z ideą przyświecającą już przy organizacji pierwszej edycji w 2004 roku, także i teraz chcemy przedstawiać jeden z najpiękniejszych, choć przez wielu zapomniany zakątek naszego kraju.

   Na bazę Zlotu wybraliśmy kompleks hotelowy w Cedzynie mieszczący się nieopodal Kielc. Tutaj odbędą się szkolenia przedstartowe oraz impreza finałowa. To wspaniała baza wypadowa do poznania ziemi świętokrzyskiej, słynącej ze zróżnicowanego terenu, rozległych kompleksów leśnych, bogactwa flory i fauny oraz zabytków architektonicznych.

   Jak co roku na uczestników będą czekały do wyboru trzy trasy - szosowa, turystyczna i terenowa. Nie zabraknie elementów rywalizacji, sprawdzianów sportowych i budzących wiele emocji czy uśmiechu zadań. Postaramy się przybliżyć wszystkim uczestnikom historię regionu, w którym tworzyli znani polscy pisarze, pokazać początki przemysłu metalurgicznego, zwierzęta żyjące w okolicznych lasach, a przede wszystkim zapewnić rodzinną atmosferę i niezapomniane wrażenia. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych nie zabraknie niespodzianek. Odpowiedzialni za poszczególne trasy pracownicy SJS dołożą wszelkich starań, aby zapewnić odpowiedni poziom organizacji nie tylko amatorom szybkiej jazdy. Znajdujące się na liczącej niemal 450 km trasie szosowej próby sportowe, m.in. na torach w Kielcach i Radomiu, z pewnością dostarczą wiele przyjemności i adrenaliny wszystkim zawodnikom. Tegoroczna trasa turystyczna, to łącznie około 380 km biegnących przez najciekawsze zakątki województwa. W programie przejazdu znajdują się takie atrakcje jak… (edycja Dyrekcji – ma to być niespodzianka). Cały czas dopieszczana trasa terenowa, to natomiast wyprawa po leśnych ostępach, a także wyrobiskach piasku. Niestety ekipa opracowująca trasę jeszcze z niej nie powróciła, więc sami nie znamy szczegółów. O możliwościach okolicznych bezdroży świadczyć może fakt, iż w 2008 roku rozgrywane były w okolicach Kielc Mistrzostwa Świata w rajdach enduro!

Serdecznie zapraszamy.

Harmonogram VII Zlotu Plejad
Czwartek, 3 czerwiec:
- 10.00 otwarcie Biura Zlotu (Tor Miedziana Góra) - przyjazd uczestników, odbiór numerów startowych, wydawanie wyprawek, badanie techniczne samochodów, zakwaterowanie w wybranych hotelach
- 19.00 zamkniecie list startowych, zamkniecie Biura Zlotu
- 21.00 szkolenie dla pilotów (Trasa Szosowa i Turystyczna – Hotel Echo Cedzyna, Trasa Terenowa – Hotel Gromada Cedzyna)

Piatek, 4 czerwiec:
- 8.00 otwarcie Biura Zlotu (Hotel Uroczysko Cedzyna)
- 9.00 start pierwszej załogi (Targi Kielce)
- 20.00 zamkniecie Biura Zlotu

Sobota, 5 czerwiec:
- 8.00 otwarcie Biura Zlotu (Hotel Uroczysko Cedzyna)
- 9.00 start pierwszej załogi (Hotel Gromada Cedzyna)
- 18.00 zamkniecie Biura Zlotu
- 20.00 rozpoczecie czesci wieczornej Zlotu - ogłoszenie wyników prób zlotowych, Konkursu Nikona, rozdanie nagród oraz nocna biesiada do białego rana

Niedziela, 6 czerwiec:
- wykwaterowanie z hoteli
- zakonczenie Zlotu