Zobacz jak to było rok temu...

Zawody  

Trasa szosowa II Zlotu Plejad

    Podobnie jak na zeszłorocznym Zlocie Plejad, także tym razem przygotowanie trasy szosowej powierzono Szkole Jazdy Subaru (SJS). Będzie ona prowadzić po malowniczym górskim obszarze powiatu Gorlickiego, gdzie w sposób doskonały historia łączy się z nowoczesnością dając wspaniały przykład zgodnej koegzystencji różnych narodowości, wyznań i kultur. Biorący udział w II Zlocie Plejad będą mieli okazję obcowania z unikalnym krajobrazem Beskidu Niskiego oraz przyrodą Magurskiego Parku Narodowego.
    Przygotowując tegoroczną trasę szosową skorzystaliśmy z doświadczeń odbywających się na tym terenie rajdów dziennikarzy biorących udział w rajdzie dla dziennikarzy oraz w "Magurskim Rajdzie Zimowym". Jazda Subaru po bardzo wąskich, krętych drogach wijących się przez beskidzkie szczyty to najczystsza forma przyjemności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników zdecydowaliśmy się opracować jeszcze większą ilości prób sportowych i zadań niż miało to miejsce w roku ubiegłym. Nie chcielibyśmy zdradzać zbyt wielu szczegółów, jednak już dziś możemy powiedzieć, że warto będzie wziąć udział w zawodach. W tegorocznej książce drogowej znajdziemy próby sprawnościowe na placach, odcinek szutrowy i kilka innych. Większość z prób będzie miała charakter zawodów KJS'sowych, w których połączenie techniki z precyzją, a nie prędkość zdecyduje o zwycięstwie. Wstępny projekt trasy przewiduje rozegranie aż sześciu prób z pomiarem czasu. Ponadto zawiera konkursową jazdę na regularność na długim, malowniczym odcinku wzdłuż jeziora Klimkówka.
    Bardzo ciekawym elementem trasy będzie droga biegnąca przez przełęcz Małostowską, na której znajduje się przepięknie usytuowany cmentarz wojskowy z okresu I Wojny Światowej. Wijąca się na odcinku niemal pięciu kilometrów droga, to prawdziwa perła przygotowanej przez nas trasy. Swym charakterem zbliżona do najsłynniejszych "alpejskich serpentyn".
    Elementem wiodącym zeszłorocznej trasy były ruiny zamków na szlaku Orlich Gniazd, z kolei w tym roku postawiliśmy przybliżyć uczestnikom zlotu szlak Architektury Drewnianej. Przepiękne, stylowe cerkwie i kościółki usiane na całym terenie powiatu gorlickiego to skarb tego regionu o niewątpliwych walorach historycznych i kulturowych.

Trasa terenowa II Zlotu Plejad

    Trasa terenowa przygotowana dla samochodów biorących udział w II Zlocie Plejad przebiegać będzie poprzez tereny Beskidu Niskiego w okolicach Wysowej Zdroju, wokół sztucznego jeziora Klimkówka, Magury Małostowskiej, oraz w pobliżu Magurskiego Parku Narodowego. Tereny te o wysokich walorach turystycznych obfitują w wiele urokliwych zakątków. Trasa wiedzie po wszelkiego rodzaju nawierzchniach, pośród górzystych terenów. Na trasie o długości około 140 kilometrów będziecie Państwo mogli sprawdzić możliwości swoich samochodów. Błotniste zjazdy i podjazdy, polne drogi, łąki, drogi szutrowe, głębokie koleiny oraz łatwiejsze odcinki dróg bitych i asfaltowych przebiegających przez przepiękne górskie krajobrazy na pewno pozostaną na długi czas w Państwa pamięci.
    Uczestnicy trasy terenowej będą mieli możliwość przepraw przez rzeki, górskie strumienie. Ponadto omawiana trasa wiedzie wzdłuż kilkusetmetrowego odcinka biegnącego w górę korytem strumienia. Trasa wytyczona jest w ten sposób, aby po trudniejszych odcinkach można było nacieszyć się pięknymi widokami Beskidu Niskiego, odpocząć lub wziąć udział w przygotowanych przez nas konkurencjach. W każdym samochodzie powinien znajdować się aparat fotograficzny lub kamera ponieważ Beskid Niski oferuje niezapomniane wrażenia, a pamięć bywa zawodna. Warto więc to utrwalić.
    Dokonując wyboru tras staraliśmy się aby można było zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Teren ten zamieszkały dawniej przez Łemków obfituje w stare drewniane cerkwie, kościółki, kapliczki, ponad stuletnie chaty dawnych mieszkańców tej ziemi. Przejeżdżać będziemy przez nieistniejące już miejscowości, zdziczałe sady i ruiny zabudowań gdzie do słynnej akcji Wisła tętniło życie.
    W czasie pierwszej Wojny Światowej na tym terenie odbywała się wielka bitwa, stąd zobaczycie Państwo także wiele cmentarzy z tego okresu. Warto więc czasem zatrzymać się na chwilę i stanąć oko w oko z historią.
    W czasie całodniowej wyprawy w teren spotkacie na pewno wielu obecnych mieszkańców tej ziemi, życzliwych i gościnnych. Nasza impreza organizowana jest wspólnie z władzami Powiatu Gorlickiego i Władz Gmin.
    Ponieważ trasa biegnie częściowo przez wsie bardzo prosimy o bezpieczną i spokojną jazdę. Jeżeli dopisze nam pogoda nie pożałujecie Państwo wyjazdu w okolice Gorlic i Wysowej. A na zachętę przedstawiamy kilka zdjęć terenowej trasy.
Zdjęcia: [Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ... Powiększ...]

    Zdjęcie 1: [Powiększ...]
    Zdjęcie 2: [Powiększ...]
    Stopień wodny w okolicy planowanego Cateringu: [Powiększ...]
    Trasa dla Imprez z panoramką okolicy: [Powiększ...]
    Jeden z wielu kościołów drewnianych w okolicy (Szlak Architektury Drewnianej): [Powiększ...]
    Odcinek szutrowy: [Powiększ...]
    Zdjęcie z trasy dla Imprez: [Powiększ... Powiększ...]
    Krzyż upamiętniający akcję 'Wisła': [Powiększ...]
    Droga na przełęcz Małastowską 1: [Powiększ... Powiększ...]
    Cmentarz Wojenny - jeden z wielu w okolicy: [Powiększ...]
    Auto SJS na trasie szosowej: [Powiększ...]

    Panoramy: [Panorama... Panorama... Panorama...]