Zobacz jak to było rok temu...

Start  

II ZLOT PLEJAD - Coraz większa "rodzina" Subaru

Emocje, świetna zabawa i wręcz "rodzinna" atmosfera towarzyszyły uczestnikom II Zlotu Plejad, który Subaru Import Polska zorganizowało w dniach 27-29 maja w Wysowej koło Gorlic.

W imprezie uczestniczyło ponad sto załóg - w sumie prawie 300 osób. Wśród samochodów Subaru królowały modele Legacy i Impreza WRX oraz STI, choć była również silna grupa Foresterów. Pojawili się także goście w autach innych marek (Ford Escort Cosworth, Nissan Terrano), którzy jednak zadeklarowali chęć dołączenia do coraz liczniejszej "rodziny" Plejad. Gośćmi specjalnymi zlotu byli rajdowi Mistrzowie Polski - Leszek Kuzaj z Maciejem Szczepaniakiem, a w rolę instruktora wcielił się Jarosław Kazberuk - trzykrotny uczestnik Rajdu Dakar.

Organizatorzy przygotowali aż trzy rodzaje tras: turystyczną, terenową i szosową. Wiodły one po malowniczych drogach i dróżkach Beskidu Niskiego i Magurskiego Parku Narodowego. Elementem wiodącym był przejazd szlakiem Architektury Drewnianej. Przepiękne, stylowe cerkwie i kościółki na terenie powiatu gorlickiego stanowią kulturowe dziedzictwo tego regionu.

Największą popularnością cieszyła się trasa szosowa, z próbami sportowymi przygotowanymi przez SJS. Tutaj były największe emocje. Każdy choć przez chwilę chciał poczuć się rajdowcem na miarę Kuzaja lub Pettera Solberga. Nawet przebite opony, czy urwane płyty pod silnikiem nie zmąciły radości szybkiego śmigania. Kto spodziewał się dominacji Imprez, ze zdziwieniem mógł zobaczyć, że również Legacy Kombi można pojechać efektownym "slajdem". Kilku kierowców pokazało naprawdę spore umiejętności.

Posiadacze Foresterów i Legacy Outback mogli wypróbować możliwości swoich samochodów na trasie terenowej. Najwięcej obaw budził przejazd przez groblę na rzece Ropie. - Nie ma się czego bać. Nie utoniecie. Tylko jak wjedziecie w wodę to nie wolno odpuszczać gazu - tłumaczył Kazberuk. Wolny wjazd w wodę, potem krótka walka ze spienionym nurtem górskiej rzeczki i… po strachu. Wszyscy dali radę. Tradycyjnie całodzienne zmagania zakończyła wspólna zabawa i ceremonia wręczenia nagród najlepszym załogom. Ale tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy, którzy wzięli udział w zlocie. No i oczywiście samochody Subaru.

Za pomoc w organizacji zlotu dziękujemy firmom Pirelli, AEZ, SJS, władzom Powiatu Gorlickiego i wszystkim, którzy służyli swoją radą i ciężką pracą. Do zobaczenia na kolejnym zlocie!