[galeria zdjęć Zlotu Plejad 2004 »]Zawody  

    Zlot Plejad w Morsku rozpoczął się w piątek 21 maja 2004 roku. Główną atrakcją był rozgrywany 22 maja "rajd" uzupełniony wieloma dodatkowymi zadaniami. Wytyczone zostały dwie alternatywne trasy (terenowa oraz szosowa).

Na trasach wyznaczone były miejsca prób sprawnościowych, m.in:
Na trasie terenowej (udział możliwy był wyłącznie dla posiadaczy samochodów o charakterze uterenowionym np. Forester, Outback):
    Przejazd przez Pustynie Błędowską i Siedlecką [ +]
    Podjazd na wydmę [ ]
    Podjazd pod strome zbocze [ ]
    Próby na regularność jazdy
Osobom stawiającym pierwsze kroki w terenie zapewnialiśmy oczywiście zarówno szkolenie teoretyczne, jak i - w razie potrzeby - pomoc w miejscu trudniejszych prób.

Na trasie szosowej:
Odcinek szutrowy [ ]
    Wyścig równoległy na 400m [ ]
    Próba na regularność jazdy
    Próba techniczna na torze kartingowym [ + ]
    Slalomy typu KJS [ ]

W miejscu każdej z prób przebywała obsługa rajdu, która udzielała informacji dotyczącej konkretnego zadania.

W porze popołudniowej przerwaliśmy na chwilę zmagania, aby odpocząć przy posiłku [  + ].

    Każda załoga miała do dyspozycji "książkę drogową" zawierającą wszystkie niezbędne informacje: szczegółowy opis trasy, harmonogram, telefony kontaktowe, uproszczoną mapkę lokalizacyjną z naniesionymi stacjami benzynowymi.

    Przed wyjazdem wszyscy piloci zostali przeszkoleni jak należy: "czytać trasę", pokonywać poszczególne przeszkody (trasa terenowa), dopełnić formalności w Punkcie Kontroli Czasu, a także co zrobić w razie wystąpienia nieprzewidzianych problemów (gdzie zadzwonić, itp.).

    Trasy zostały tak dobrane, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa uczestników. Trasę terenową wytyczono w taki sposób, aby przy zachowaniu należytej ostrożności wykluczyć możliwość zarysowania czy ew. uszkodzenia samochodu.

    Organizowane przez nas zawody są tak naprawdę zabawą, która ma przynieść uczestnikom jak najwięcej przyjemności, uśmiechu oraz satysfakcji.